Несуча система під фальцевую покрівлю
Фальцевий дах має масу переваг і експлуатаційних можливостей . Однак, популярність і поширення таких покриттів не надто великі, оскільки монтаж вимагає професійних навичок і необхідно спеціальне обладнання і інструменти .
Кроквяна система
Кроквяна система під фальцевую покрівлю будується за загальними правилами, оскільки будь-який тип покрівельного покриття потребує міцної і надійної опорної конструкції із заданими нормативними параметрами.
Для металевих покриттів використовуються стандартні розміри кроквяних ніг з кроком не більше 2,5 м. Вони виготовляються з обрізної дошки товщиною 50 мм і шириною від 150 до 250 мм, в залежності від довжини балок і величини снігового навантаження в зимовий період.
Якщо розрахункова товщина кроквяних ніг виявляється більше 50 мм, використовують кілька дощок меншої товщини, з’єднаних в один пакет. Крок крокв обмежений для виключення провисання покрівельного полотна.
Фальцева покрівля, вузли якої з’єднані в поперечному напрямку до виникаючих навантажень, різко негативно реагує на розтягування. Виникають протікання, здатні зруйнувати полотно, крокви і завдати чималої шкоди стінам будинку.
Пиріг фальцевої крівлі і решетування
Пиріг крівлі – це професійне позначення комплекту з утеплювача, гідро- і пароізоляційних плівок, покладених між кроквяними ногами і повністю відтинають утеплювач з обох сторін.
Зазвичай знизу підшивається пароізоляція – непроникна поліетиленова плівка. Вона кріпиться степлером до нижньої поверхні крокв. Потім в проміжки між дошками вставляється утеплювач – мінвата, пінопласт.
Після цього поверх ізолятора укладають шар пароізоляційної мембрани, що дозволяє волозі виходити з утеплювача, але повністю відсікає її потрапляння всередину.
Поверх мембрани укладається шар обрешітки , планки якій розташовуються уздовж крокв. Вони фіксують мембрану і утворюють вентиляційний зазор, що забезпечує виведення пара з усіх точок підпокрівельного простору.
Поперек обрешітки встановлюється контробрешітка , що представляє або суцільний настил з дощок або листових матеріалів, або систему планок з кроком не більше 20 см. Це відстань забезпечує цілісність мембран і утеплювача при монтажі – в будь-якому випадку нога монтажника потрапить на одну з планок.
Формат і тип фальцевих панелей
Листи покрівельні, які з’єднуються за бічних крайках і утворюють суцільне полотно покриття, на професійній мові називаються картинами .
Існує три основних типи картин:
самозаклікуючий (клікфальц)
Картини, що з’єднуються за допомогою замка особливого типу, що не потребує використання спеціального інструменту.
Традиційний фальц
Це матеріал, який з’єднується звичайним способом – кромки одночасно загинаються і сплющуються, утворюючи міцні і герметичні фальцеві з’єднання покрівлі. Технологія монтажу складна і вимагає залучення професіоналів.
Рулонний фальц покрівля
Весь процес виготовлення картин і укладання їх на поверхню відбувається прямо на поверхні даху. Технологія дуже економічна, але вимагає наявності необхідного обладнання та підготовлених фахівців.
Крім конструкційних відмінностей, необхідно вибрати матеріал картин. Про види крівлі ми написали окремий огляд. Вибір досить широкий:
- оцинкована сталь
- алюміній
- мідь
- цинк-титанові картини
Найбільш поширені сталеві оцинковані покрівлі , які порівняно дешеві і доступні для масового користувача.
Укладання покрівельного матеріалу
Специфічне пристрій крівлі вимагає дотримання своїх правил монтажу для кожного типу матеріалу. Відмінності методик стосуються способу з’єднання крайок і застосовуваних для цього кріпильних елементів. Основною вимогою є облік температурних розширень і використання фіксованих або плаваючих кляммеров.
Процес монтажу починається з одного краю. Перша картина укладається встик до фронтонного звису і з’єднується зі стартовою планкою, що має такий же загин, як і на панелях. Вільна кромка першої картини фіксується або саморізами через власну Гвоздьова планку, або кріпиться спеціальними елементами – кляммерами. Наступна картина з’єднується фальцем з першої – і так далі.
Процес з’єднання крайок вимагає акуратності і ретельності, будь-які помилки загрожують втратою матеріалу і появою протікання.
Гідроізоляція стиків
Конструкція фальцевого з’єднання проста, але дуже надійна. Вона забезпечує високу ступінь герметичності, але нерідко цього недостатньо.
В регіонах зі сніговими зимами в щілини з’єднань потрапляє вода, яка при замерзанні розширює з’єднання. Виходять щілини, в які волога надходить в підпокрівельний простір, що небезпечно для всіх елементів покрівельного пирога.
Тому для отримання повної непроникності з’єднань часто виконують додаткову герметизацію за допомогою спеціальних каучукових шнурів або стрічок . Вони укладаються на ребро або поверхню кромки між двома площинами і стискаються при закатку, заповнюючи найдрібніші порожнини та зазори всередині фальца.
Таке з’єднання гарантовано забезпечує гідроізоляцію і збільшує термін служби покрівельного полотна.
Карнизи, капельники і картини
Ці елементи оформляють звіси і з’єднання скатів даху. Ковзани створюються шляхом з’єднання картин з поздовжньою смугою металу, з’єднаної звичайним фальцем з такою ж смугою, розташованої на протилежному боці даху.
Карнизи оформляються так само, тільки в даному випадку картини з’єднуються з капельником – планкою, яка забезпечує відведення дощової або талої води у водостік. Поперечні з’єднання виконуються вручну. Процес відрізняється складністю і високими затратами, вимагає залучення досвідчених фахівців.
Іноді методику з’єднання спрощують, використовуючи технології монтажу ковзанів і карнизів для інших типів металевої покрівлі, але такий підхід суттєво знижує герметичність фальцевого полотна і скорочує термін його служби.
Водостічна система для фальцевого даху у Львові
Покрівельні водостоки – це одні з найважливіших елементів покриття, оскільки основним призначенням полотна є захист від дощів і снігу.
Водостічна система являє собою приймальний жолоб, встановлений по всьому периметру карнизного свеса, і вертикальну частину – водостічні труби, які беруть потоки з горизонтальних водостоків і транспортують їх вниз, у прийомні лотки зливової каналізації.
Будова полотна забезпечує рівномірний відведення вологи, але на дахах складної форми, де є багато розжолобків, жолобів або переходів, організація відведення вологи стає складним інженерним завданням.
Основною вимогою стає забезпечення доступу до всіх елементів водостічної системи для періодичної очистки та видалення пилу, дрібного сміття і інших сторонніх предметів. Вони затримують вологу, яка руйнує матеріал і конструкції даху. Елементи водостоку вимагають підвищеної уваги від власника, інакше з’являться протікання та інші проблеми.
Снігозатримувачі і огорожа на фальцевий дах в м. Львів
Снегозадержатель для крівлі є важливим елементом, особливо при великих кутах нахилу скатів.
Поверхня картин гладка і погано затримує снігові маси. З одного боку, це добре, тому що мимовільний схід снігу звільняє кроквяну систему і покрівельне полотно від високого навантаження. Однак, раптовий схід снігу і льоду, вага яких може досягати декількох тонн, небезпечний для людей, автомобілів та елементів благоустрою, розташованих під карнизом.
Снегозадержатели призначені для утримання або обмеження одноразової сходу снігу. В регіонах, де товщина покриву невелика, використовуються гратчасті конструкції, що забезпечують повний бар’єр. У більш снігових областях використовують трубчасті снігозатримувачі, які дозволяють невеликих порцій сходити з покрівлі, потроху звільняючи покриття.
Огорожа даху забезпечує безпеку людей при виконанні очищення , ремонтних або монтажних робіт. На відміну від снегозадержателей, які встановлюються на віддалі від карнизного свеса, огорожу знаходиться в безпосередній близькості від нього, щоб не заважати виробництву різних робіт.
Особливості експлуатації крівлі
Експлуатація крівлі проводиться виходячи з матеріалу та інших особливостей покриття. Якщо полотно складається з оцинкованої сталі, схильної до корозії, то потрібно щорічний огляд поверхні в кінці зимового сезону на предмет виявлення протікання, появи іржавих плям і інших вад.
Важливо! Особливу увагу потрібно утепленою видам покрівлі, так як протікання на них вкрай складно виявити. Вони проявляються вже в дуже запущеній стадії, коли ремонтні роботи не можна обмежити простий закладенням отвору в металі.
Полотна з кольорових металів не схильні до корозії, але механічні пошкодження для них настільки ж актуальні і небезпечні. Тому регулярний огляд і очищення водостоків рекомендовані для будь-якого типу крівлі, незалежно від використаного матеріалу або способу з’єднання крайок.
Чим регулярніше будуть проводитися огляди та дрібний ремонт, тим довший буде термін експлуатації покрівлі і рідше будуть потрібні трудомісткі і витратні відновлювальні роботи.
Ціни на монтаж в прайс-листі на нашому сайті.
Потрібно більше інформації? Телефонуйте нам!
Write a Comment