Композитна покрівля, заснована на бітумі та целюлозі, відрізняється простотою в монтажі та невибагливістю в експлуатації. Проте звичний ондулін схильний до механічних пошкоджень через град, сильні пориви вітру. Зазвичай локальний ремонт даху такого матеріалу виконується при незначних пошкодженнях. Причому далеко не завжди покрівельники вдаються до повного демонтажу старих листів.
Як ремонтують покрівлю з ондуліну
Для визначення ступеня зношування фахівці проводять візуальний огляд усієї поверхні даху. Також враховується інформація, яку надають власники будівлі. Зокрема важливі відомості про протікання покрівлі. Процес дозволяє переконатися в тому, чи буде потрібна повна заміна пошкоджених листів або ж можна обійтися точковим лагодженням.
Ремонтувати покрівлю з ондуліну можна такими способами:
- при невеликих пробоїнах – поверхня очищається від забруднень та знежирюється, після чого заклеюється латками із спеціальної полімерної стрічки, можливе додаткове закріплення цвяхами з урахуванням технології;
- при тріщинах в ондуліні – виконуються аналогічні маніпуляції, проте замість стрічки можливе використання латок з полімерно-бітумного складу, додатково ділянки герметизуються.
Така робота актуальна, якщо ступінь ушкоджень чи зносу незначна. Для надання естетичного зовнішнього вигляду виправлені ділянки можна фарбувати відповідно до загального тону на покрівлі. Однак власникам рекомендується враховувати: листи за кілька сезонів краще замінити. Латки зношуються відносно швидко, відповідно, протікання можуть знову з’явитися.
Якщо точковий ремонт покрівлі з ондуліну не дає бажаного результату, пошкоджені ділянки знімаються і виконується монтаж нових листів. Процедура загалом схожа із заміною класичного шиферу:
- цвяхи зрізуються, щоб зберегти решетування;
- пошкоджений матеріал від’єднується;
- на місце монтується новий з урахуванням ребер хвиль.
Такий ремонт даху з ондуліну не займає багато часу, також не є фінансово витратним. Головна перевага – збереження штатної решетування та гідроізоляції, яка ховається під нею.